Neohm - TE Connectivity YR1B3K4CC Through Hole Resistor 3.4 Kohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 3.4 kohm, R Series, 250 mW, ± 0.1%, Axial Leaded, 500 V product from NEOHM - TE CONNECTIVITY with the model number YR1B3K4CC
Product details
Resistance 3.4kohm
Product Range R Series
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 500V
Resistor Element Type Metal Alloy
Temperature Coefficient ± 15ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number YR1B3K4CC
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 3.4kohm
Product Range R Series
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Voltage Rating 500V
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number YR1B3K4CC
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 3.4kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Voltage Rating 500V
Part Number YR1B3K4CC
Neohm - TE Connectivity YR1B3K4CC Through Hole Resistor 3.4 Kohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V | Tanotis