Neohm - TE Connectivity ROX7J7K5 Through Hole Resistor Flame Proof 7.5 Kohm ROX Series 7 W ± 5% Axial Leaded 750 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, Flame Proof, 7.5 kohm, ROX Series, 7 W, ? 5%, Axial Leaded, 750 V product from NEOHM - TE CONNECTIVITY with the model number ROX7J7K5
Product details
Resistance 7.5kohm
Product Range ROX Series
Power Rating 7W
Resistance Tolerance ? 5%
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 750V
Resistor Element Type Metal Oxide
Temperature Coefficient ? 350ppm/?C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number ROX7J7K5
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 7.5kohm
Product Range ROX Series
Power Rating 7W
Resistance Tolerance ? 5%
Voltage Rating 750V
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number ROX7J7K5
Description
Resistance 7.5kohm
Power Rating 7W
Resistance Tolerance ? 5%
Voltage Rating 750V
Part Number ROX7J7K5
Neohm - TE Connectivity ROX7J7K5 Through Hole Resistor Flame Proof 7.5 Kohm ROX Series 7 W ± 5% Axial Leaded 750 V | Tanotis