Holsworthy - TE Connectivity H811K3BYA H811K3BYA Through Hole Resistor 11.3 Kohm H8 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 350 V
HomeStore
  • Resistance value ranging from 10ohm to 1Mohm
  • Power rating of 0.25W at 70°C
  • Limiting element voltage of 350V
  • Temperature coefficient (TCR) of ±15ppm/°C
  • High pulse withstand
  • Low reactance
  • Long term stability
Other details
Brand HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY
Part Number H811K3BYA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • High pulse withstand
  • Low reactance
  • Long term stability
Other details
Part Number H811K3BYA
Description
Part Number H811K3BYA
Holsworthy - TE Connectivity H811K3BYA H811K3BYA Through Hole Resistor 11.3 Kohm H8 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 350 V | Tanotis