YAGEO (PHYCOMP) CC1812JKNPOCBN681 SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1812 [4532 Metric], 680 pF, 1 kV, � 5%, C0G / NP0, CC Series
  • Ultra small ceramic capacitors with larger capacitance value
  • Capacitance value ranging from 0.22pF to 100nF
  • 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 1812 case sizes available
  • DC voltage rating of 16V to 50V
  • High temperature range of -55�C to 125�C
  • Temperature coefficient (TCR) of �30ppm/�C
  • Nickel barrier end termination
  • Good reliability with qualification of IEC60068
Applications
Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management, Industrial
Product details
Ceramic Capacitor Case 1812 [4532 Metric]
Operating Temperature Min -55�C
Operating Temperature Max 125�C
Voltage Rating 1kV
Product Range CC Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitance 680pF
Capacitance Tolerance � 5%
Packaging Cut Tape
Dielectric Characteristic C0G / NP0
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand YAGEO (PHYCOMP)
Part Number CC1812JKNPOCBN681
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Applications
Product details
Voltage Rating 1kV
Product Range CC Series
Capacitance 680pF
Capacitance Tolerance � 5%
Packaging Cut Tape
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand YAGEO (PHYCOMP)
Part Number CC1812JKNPOCBN681
Description
Voltage Rating 1kV
Capacitance 680pF
Capacitance Tolerance � 5%
Part Number CC1812JKNPOCBN681
YAGEO (PHYCOMP) CC1812JKNPOCBN681 SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1812 [4532 Metric], 680 pF, 1 kV, � 5%, C0G / NP0, CC Series | Tanotis