Murata RDEC71H226MWK1H03B Multilayer Ceramic Capacitor 22 µF 50 V RDE Series ± 20% Radial Leaded X7S
HomeStore
This is a Multilayer Ceramic Capacitor, 22 µF, 50 V, RDE Series, ± 20%, Radial Leaded, X7S product from MURATA with the model number RDEC71H226MWK1H03B
Product details
Capacitance 22µF
Voltage Rating 50V
Product Range RDE Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Dielectric Characteristic X7S
Lead Spacing 5mm
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MURATA
Part Number RDEC71H226MWK1H03B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Capacitance 22µF
Voltage Rating 50V
Product Range RDE Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Dielectric Characteristic X7S
Lead Spacing 5mm
Other details
Brand MURATA
Part Number RDEC71H226MWK1H03B
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 22µF
Voltage Rating 50V
Capacitance Tolerance ± 20%
Lead Spacing 5mm
Part Number RDEC71H226MWK1H03B
Murata RDEC71H226MWK1H03B Multilayer Ceramic Capacitor 22 µF 50 V RDE Series ± 20% Radial Leaded X7S | Tanotis