MULTICOMP MCC11B472K3AS6L-RH CERAMIC CAPACITOR 4700PF 1000V, Y5P, 10%, RADIAL
HomeStore
This is a CERAMIC CAPACITOR 4700PF 1000V, Y5P, 10%, RADIAL product from MULTICOMP with the model number MCC11B472K3AS6L-RH
Product details
Operating Temperature Min -30�C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 85�C
Voltage Rating 1kV
Product Range MCC Series
Capacitance 4700pF
Lead Spacing -
Capacitance Tolerance � 10%
Packaging Each
Dielectric Characteristic Y5P
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCC11B472K3AS6L-RH
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Operating Temperature Max 85�C
Voltage Rating 1kV
Product Range MCC Series
Capacitance 4700pF
Lead Spacing -
Capacitance Tolerance � 10%
Packaging Each
Dielectric Characteristic Y5P
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCC11B472K3AS6L-RH
Description
Voltage Rating 1kV
Capacitance 4700pF
Capacitance Tolerance � 10%
Part Number MCC11B472K3AS6L-RH
MULTICOMP MCC11B472K3AS6L-RH CERAMIC CAPACITOR 4700PF 1000V, Y5P, 10%, RADIAL | Tanotis