WELWYN PCF0603R-499RBT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 499 ohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 63 mW, � 0.1%, PCF Series
This is a SMD Chip Resistor, Thin Film, 499 ohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 63 mW, � 0.1%, PCF Series product from WELWYN with the model number PCF0603R-499RBT1
Product details
Resistance 499ohm
Resistor Case Style 0603 [1608 Metric]
Resistor Element Type Thin Film
Voltage Rating 50V
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range PCF Series
Automotive Qualification Standard -
Temperature Coefficient � 25ppm/�C
Power Rating 63mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand WELWYN
Part Number PCF0603R-499RBT1
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 499ohm
Voltage Rating 50V
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range PCF Series
Power Rating 63mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand WELWYN
Part Number PCF0603R-499RBT1
Description
Resistance 499ohm
Voltage Rating 50V
Resistance Tolerance � 0.1%
Power Rating 63mW
Part Number PCF0603R-499RBT1
WELWYN PCF0603R-499RBT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 499 ohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 63 mW, � 0.1%, PCF Series | Tanotis