Bourns PWR263S-35-20R0F SMD Chip Resistor Power 20 ohm PWR263 Series 250 V Thick Film TO-263 (D2PAK) 35 W
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Power, 20 ohm, PWR263 Series, 250 V, Thick Film, TO-263 (D2PAK), 35 W product from BOURNS with the model number PWR263S-35-20R0F
Product details
Resistance 20ohm
Product Range PWR263 Series
Voltage Rating 250V
Resistor Element Type Thick Film
Resistor Case Style TO-263 (D2PAK)
Power Rating 35W
Resistance Tolerance ± 1%
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR263S-35-20R0F
-70%
Product details
Resistance 20ohm
Product Range PWR263 Series
Voltage Rating 250V
Power Rating 35W
Resistance Tolerance ± 1%
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR263S-35-20R0F
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 20ohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 35W
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number PWR263S-35-20R0F
Bourns PWR263S-35-20R0F SMD Chip Resistor Power 20 ohm PWR263 Series 250 V Thick Film TO-263 (D2PAK) 35 W | Tanotis