Vishay PHP01206E1000BST3 SMD Chip Resistor 1206 [3216 Metric] 100 ohm PHP Series V Thin Film 1 W
- High purity ceramic substrate
- Flame-resistant UL94V-0
- -55 to 125?C Operating temperature range
Power Management, Test & Measurement, Motor Drive & Control
Product details
| Resistor Case Style | 1206 [3216 Metric] |
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Power Rating | 1W |
| Resistance Tolerance | ? 0.1% |
| Temperature Coefficient | ? 25ppm/?C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | PHP01206E1000BST3 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
- Flame-resistant UL94V-0
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Power Rating | 1W |
Other details
| Brand | VISHAY |
Description
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Power Rating | 1W |