Holsworthy - TE Connectivity RQ73C2A8K87BTDF SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 8.87 Kohm RQ73 Series 100 V Thin Film 200 mW
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, 0805 [2012 Metric], 8.87 kohm, RQ73 Series, 100 V, Thin Film, 200 mW product from HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY with the model number RQ73C2A8K87BTDF
Product details
Resistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Resistance 8.87kohm
Product Range RQ73 Series
Voltage Rating 100V
Resistor Element Type Thin Film
Power Rating 200mW
Resistance Tolerance ? 0.1%
Temperature Coefficient ? 10ppm/?C
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Other details
Brand HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY
Part Number RQ73C2A8K87BTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 8.87kohm
Product Range RQ73 Series
Voltage Rating 100V
Power Rating 200mW
Resistance Tolerance ? 0.1%
Other details
Part Number RQ73C2A8K87BTDF
Description
Resistance 8.87kohm
Voltage Rating 100V
Power Rating 200mW
Resistance Tolerance ? 0.1%
Part Number RQ73C2A8K87BTDF
Holsworthy - TE Connectivity RQ73C2A8K87BTDF SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 8.87 Kohm RQ73 Series 100 V Thin Film 200 mW | Tanotis