![VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series](https://img.tanotron.shop/images/product/vishay-mct06030e1333bp100-smd-chip-resistor-thin-film-133-kohm-75-v-0603-1608-metric-100-mw-plusmn-0-1-mct-series-1.jpg)
VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series
Product details
| Resistance | 133kohm |
| Resistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 75V |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | MCT Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/K |
| Power Rating | 100mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MCT06030E1333BP100 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 133kohm |
| Voltage Rating | 75V |
| Product Range | MCT Series |
| Power Rating | 100mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Resistance | 133kohm |
| Voltage Rating | 75V |
| Power Rating | 100mW |