![VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series](https://img.tanotron.shop/images/product/vishay-mct06030e1333bp100-smd-chip-resistor-thin-film-133-kohm-75-v-0603-1608-metric-100-mw-plusmn-0-1-mct-series-1.jpg)
VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series
VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series
Product details
| Resistance | 133kohm |
| Resistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 75V |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | MCT Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/K |
| Power Rating | 100mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MCT06030E1333BP100 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.30
-70%$1.30
$0.39VISHAY MCT06030E1333BP100 SMD Chip Resistor, Thin Film, 133 kohm, 75 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW, ± 0.1%, MCT Series
Product details
| Resistance | 133kohm |
| Resistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 75V |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | MCT Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/K |
| Power Rating | 100mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MCT06030E1333BP100 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 133kohm |
| Resistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 75V |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | MCT Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/K |
| Power Rating | 100mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MCT06030E1333BP100 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












