TDK VLS5045EX-470M Power Inductor (SMD), 47 µH, 1 A, 1.3 A, VLS-EX series, 5mm x 5mm x 4.5mm, Wirewound
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 47 µH, 1 A, 1.3 A, VLS-EX series, 5mm x 5mm x 4.5mm, Wirewound product from TDK with the model number VLS5045EX-470M
Product details
Inductance 47µH
RMS Current (Irms) 1A
Saturation Current (Isat) 1.3A
Product Range VLS-EX series
Power Inductor Case 5mm x 5mm x 4.5mm
Inductor Construction Wirewound
DC Resistance Max 0.3ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number VLS5045EX-470M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Inductance 47µH
RMS Current (Irms) 1A
Saturation Current (Isat) 1.3A
Product Range VLS-EX series
DC Resistance Max 0.3ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number VLS5045EX-470M
Description
Inductance 47µH
RMS Current (Irms) 1A
Saturation Current (Isat) 1.3A
DC Resistance Max 0.3ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number VLS5045EX-470M
TDK VLS5045EX-470M Power Inductor (SMD), 47 µH, 1 A, 1.3 A, VLS-EX series, 5mm x 5mm x 4.5mm, Wirewound | Tanotis