TDK CLF7045NIT-221M-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 220 µH, 750 mA, 560 mA, Shielded, 0.55 ohm
Product details
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| RMS Current (Irms) | 750mA |
| Saturation Current (Isat) | 560mA |
| Power Inductor Case | 7.4mm x 7mm x 4.5mm |
| Inductance | 220µH |
| Inductor Construction | Shielded |
| Product Range | CLF-NI-D Series |
| DC Resistance Max | 0.55ohm |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | TDK |
| Part Number | CLF7045NIT-221M-D |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| RMS Current (Irms) | 750mA |
| Inductance | 220µH |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | TDK |
| RMS Current (Irms) | 750mA |
| Inductance | 220µH |