COILCRAFT RFS1317-274KE INDUCTOR, 270UH, 2.05A, 10%, RADIAL
HomeStore
This is a INDUCTOR, 270UH, 2.05A, 10%, RADIAL product from COILCRAFT with the model number RFS1317-274KE
Product details
DC Resistance Max 0.263ohm
Saturation Current (Isat) 1.7A
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range RFS1317 Series
RMS Current (Irms) 2.05A
Inductance 270µH
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number RFS1317-274KE
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
DC Resistance Max 0.263ohm
Saturation Current (Isat) 1.7A
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range RFS1317 Series
RMS Current (Irms) 2.05A
Inductance 270µH
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number RFS1317-274KE
Description
DC Resistance Max 0.263ohm
Saturation Current (Isat) 1.7A
Inductance Tolerance ± 10%
RMS Current (Irms) 2.05A
Inductance 270µH
Part Number RFS1317-274KE
COILCRAFT RFS1317-274KE INDUCTOR, 270UH, 2.05A, 10%, RADIAL | Tanotis