TDK SPM7054VC-470M-D Power Inductor (SMD), 47 µH, 2.6 A, Shielded, 3.8 A, SPM-VC-D Series
HomeStore
Product details
Inductance: 47µH
RMS Current (Irms): 2.6A
Inductor Construction: Shielded
Saturation Current (Isat): 3.8A
Product Range: SPM-VC-D Series
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.162ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 7.5mm
Product Width: 7mm
Product Height: 5.4mm
Other details
Brand TDK
Part Number SPM7054VC-470M-D
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance: 47µH
RMS Current (Irms): 2.6A
Product Range: SPM-VC-D Series
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.162ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 7.5mm
Product Width: 7mm
Product Height: 5.4mm
Other details
Brand TDK
Part Number SPM7054VC-470M-D
Inductance: 47µH
RMS Current (Irms): 2.6A
DC Resistance Max: 0.162ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 7.5mm
Product Width: 7mm
Product Height: 5.4mm
Part Number SPM7054VC-470M-D
TDK SPM7054VC-470M-D Power Inductor (SMD), 47 µH, 2.6 A, Shielded, 3.8 A, SPM-VC-D Series | Tanotis