TDK FA28X7R1H104KNU00 Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 µF, 50 V, ± 10%, PC Pin, X7R, 5 mm
HomeStore
Product details
Capacitance: 0.1µF
Voltage(DC): 50V
Capacitance Tolerance: ± 10%
Capacitor Terminals: PC Pin
Dielectric Characteristic: X7R
Lead Spacing: 5mm
Capacitor Case / Package: Radial Leaded
Product Range: FA
Product Diameter: -
Product Length: 4mm
Product Width: 2.5mm
Product Height: 5.5mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 125°C
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand TDK
Part Number FA28X7R1H104KNU00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Capacitance: 0.1µF
Voltage(DC): 50V
Capacitance Tolerance: ± 10%
Capacitor Terminals: PC Pin
Dielectric Characteristic: X7R
Lead Spacing: 5mm
Product Range: FA
Product Diameter: -
Product Length: 4mm
Product Width: 2.5mm
Product Height: 5.5mm
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand TDK
Part Number FA28X7R1H104KNU00
Capacitance: 0.1µF
Voltage(DC): 50V
Capacitance Tolerance: ± 10%
Lead Spacing: 5mm
Product Length: 4mm
Product Width: 2.5mm
Product Height: 5.5mm
Part Number FA28X7R1H104KNU00
TDK FA28X7R1H104KNU00 Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 µF, 50 V, ± 10%, PC Pin, X7R, 5 mm | Tanotis