Murata RDER73A222K2K1H03B Multilayer Ceramic Capacitor 2200 pF 1 kV RDE Series ± 10% Radial Leaded X7R
HomeStore
This is a Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 1 kV, RDE Series, ± 10%, Radial Leaded, X7R product from MURATA with the model number RDER73A222K2K1H03B
Product details
Capacitance 2200pF
Voltage Rating 1kV
Product Range RDE Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Dielectric Characteristic X7R
Lead Spacing 5mm
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MURATA
Part Number RDER73A222K2K1H03B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 2200pF
Voltage Rating 1kV
Product Range RDE Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Dielectric Characteristic X7R
Lead Spacing 5mm
Other details
Brand MURATA
Part Number RDER73A222K2K1H03B
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 2200pF
Voltage Rating 1kV
Capacitance Tolerance ± 10%
Lead Spacing 5mm
Part Number RDER73A222K2K1H03B
Murata RDER73A222K2K1H03B Multilayer Ceramic Capacitor 2200 pF 1 kV RDE Series ± 10% Radial Leaded X7R | Tanotis