
MULTICOMP MCTF0805TTY1000 RES, THIN FILM, 100R, 0.01%, 0.0625W, 0805
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Power Rating | 62.5mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | MCTF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 50ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTF0805TTY1000 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.50
-70%$1.50
$0.45MULTICOMP MCTF0805TTY1000 RES, THIN FILM, 100R, 0.01%, 0.0625W, 0805
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Power Rating | 62.5mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | MCTF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 50ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTF0805TTY1000 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Power Rating | 62.5mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | MCTF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 50ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTF0805TTY1000 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












