MULTICOMP MCTF0805TTY1000 RES, THIN FILM, 100R, 0.01%, 0.0625W, 0805
HomeStore
This is a RES, THIN FILM, 100R, 0.01%, 0.0625W, 0805 product from MULTICOMP with the model number MCTF0805TTY1000
Product details
Resistance 100ohm
Voltage Rating 100V
Resistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Power Rating 62.5mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Product Range MCTF Series
Packaging Cut Tape
Resistor Element Type Thin Film
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCTF0805TTY1000
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 100ohm
Voltage Rating 100V
Power Rating 62.5mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Product Range MCTF Series
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCTF0805TTY1000
Description
Resistance 100ohm
Voltage Rating 100V
Power Rating 62.5mW
Resistance Tolerance ± 0.01%
Part Number MCTF0805TTY1000
MULTICOMP MCTF0805TTY1000 RES, THIN FILM, 100R, 0.01%, 0.0625W, 0805 | Tanotis