Kemet CAS21C472KARFC CAS21C472KARFC Ceramic Suppression Capacitor 4700 pF ± 10% X1 / Y2 250 V 2220 [5650 Metric]
HomeStore
  • Safety Certified to IEC 60384-14
  • Class X1/Y2, X2
  • 2.5 kV and 5 kV Impulse Voltages
  • Line-to-line (Class X) filtering
  • Line-to-ground (Class Y) filtering
  • Antenna coupling
  • Switching power supplies
Other details
Brand KEMET
Part Number CAS21C472KARFC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Class X1/Y2, X2
  • Antenna coupling
  • Switching power supplies
Other details
Brand KEMET
Part Number CAS21C472KARFC
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number CAS21C472KARFC
Kemet CAS21C472KARFC CAS21C472KARFC Ceramic Suppression Capacitor 4700 pF ± 10% X1 / Y2 250 V 2220 [5650 Metric] | Tanotis