HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY RQ73C2A4K12BTDF SMD Chip Resistor, 4.12 kohm, ± 0.1%, 200 mW, 0805 [2012 Metric], Thin Film 5-2176375-4
HomeStore
Product details
Resistance: 4.12kohm
Resistance Tolerance: ± 0.1%
Power Rating: 200mW
Resistor Case / Package: 0805 [2012 Metric]
Resistor Technology: Thin Film
Resistor Type: Precision, Sulfur Resistant
Product Range: RQ73 Series
Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C
Voltage Rating: 100V
Product Length: 2.01mm
Product Width: 1.25mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 155°C
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY
Part Number RQ73C2A4K12BTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance: 4.12kohm
Resistance Tolerance: ± 0.1%
Power Rating: 200mW
Resistor Technology: Thin Film
Product Range: RQ73 Series
Voltage Rating: 100V
Product Length: 2.01mm
Product Width: 1.25mm
Qualification: AEC-Q200
Other details
Part Number RQ73C2A4K12BTDF
Resistance: 4.12kohm
Resistance Tolerance: ± 0.1%
Power Rating: 200mW
Voltage Rating: 100V
Product Length: 2.01mm
Product Width: 1.25mm
Part Number RQ73C2A4K12BTDF
HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY RQ73C2A4K12BTDF SMD Chip Resistor, 4.12 kohm, ± 0.1%, 200 mW, 0805 [2012 Metric], Thin Film 5-2176375-4 | Tanotis