Holsworthy - TE Connectivity RP73D2B11KBTG SMD Chip Resistor 1206 [3216 Metric] 11 Kohm RP73 Series 200 V Thin Film 250 mW
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, 1206 [3216 Metric], 11 kohm, RP73 Series, 200 V, Thin Film, 250 mW product from HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY with the model number RP73D2B11KBTG
Product details
Resistor Case Style 1206 [3216 Metric]
Resistance 11kohm
Product Range RP73 Series
Voltage Rating 200V
Resistor Element Type Thin Film
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Temperature Coefficient ± 15ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY
Part Number RP73D2B11KBTG
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 11kohm
Product Range RP73 Series
Voltage Rating 200V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Other details
Part Number RP73D2B11KBTG
Description
Resistance 11kohm
Voltage Rating 200V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Part Number RP73D2B11KBTG
Holsworthy - TE Connectivity RP73D2B11KBTG SMD Chip Resistor 1206 [3216 Metric] 11 Kohm RP73 Series 200 V Thin Film 250 mW | Tanotis