Coilcraft LPS3314-154MRB Power Inductor (SMD) 150 µH 200 mA Shielded 190 LPS3314 Series 3.3mm x 1.3mm
HomeStore
This is a LPS3314-154MRB Power Inductor (SMD) , 150 µH, 200 mA, Shielded, 190 mA, LPS3314 Series, 3.3mm x 3.3mm x 1.3mm product from COILCRAFT with the model number LPS3314-154MRB
Product details
Inductance 150µH
RMS Current (Irms) 200mA
Inductor Construction Shielded
Saturation Current (Isat) 190mA
Product Range LPS3314 Series
Power Inductor Case 3.3mm x 3.3mm x 1.3mm
DC Resistance Max 4.1ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPS3314-154MRB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance 150µH
RMS Current (Irms) 200mA
Inductor Construction Shielded
Product Range LPS3314 Series
DC Resistance Max 4.1ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPS3314-154MRB
Description
Inductance 150µH
RMS Current (Irms) 200mA
DC Resistance Max 4.1ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number LPS3314-154MRB
Coilcraft LPS3314-154MRB Power Inductor (SMD) 150 µH 200 mA Shielded 190 LPS3314 Series 3.3mm x 1.3mm | Tanotis