CGS - TE Connectivity RP73PF1E24K9BTDF RES 24K9 0.1% 0.1W 0402 Thin Film
HomeStore
This is a RES, 24K9, 0.1%, 0.1W, 0402, THIN FILM product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number RP73PF1E24K9BTDF
Product details
Resistor Case Style 0402 [1005 Metric]
Resistance 24.9kohm
Product Range RP73P Series
Voltage Rating 50V
Resistor Element Type Thin Film
Power Rating 100mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Temperature Coefficient ± 25ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number RP73PF1E24K9BTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 24.9kohm
Product Range RP73P Series
Voltage Rating 50V
Power Rating 100mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number RP73PF1E24K9BTDF
Description
Resistance 24.9kohm
Voltage Rating 50V
Power Rating 100mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Part Number RP73PF1E24K9BTDF
CGS - TE Connectivity RP73PF1E24K9BTDF RES 24K9 0.1% 0.1W 0402 Thin Film | Tanotis