BOURNS SRR7032-101M Surface Mount Power Inductor, SRR7032 Series, 100 µH, 450 mA, 500 mA, Shielded, 0.54 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, SRR7032 Series, 100 µH, 450 mA, 500 mA, Shielded, 0.54 ohm product from BOURNS with the model number SRR7032-101M
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 450mA
Saturation Current (Isat) 500mA
Power Inductor Case 7mm x 7mm x 3.2mm
Inductance 100µH
Inductor Construction Shielded
Product Range SRR7032 Series
DC Resistance Max 0.54ohm
Brand BOURNS
Part Number SRR7032-101M
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 450mA
Inductance 100µH
Inductor Construction Shielded
Product Range SRR7032 Series
DC Resistance Max 0.54ohm
Brand BOURNS
Part Number SRR7032-101M
Description
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 450mA
Inductance 100µH
DC Resistance Max 0.54ohm
Part Number SRR7032-101M
BOURNS SRR7032-101M Surface Mount Power Inductor, SRR7032 Series, 100 µH, 450 mA, 500 mA, Shielded, 0.54 ohm | Tanotis