Bourns SRP2313AA-470M Power Inductor (SMD) 47 µH 14 A Shielded 10 SRP2313AA Series 23.5mm x 22mm 12.6mm
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 47 µH, 14 A, Shielded, 10 A, SRP2313AA Series, 23.5mm x 22mm x 12.6mm product from BOURNS with the model number SRP2313AA-470M
Product details
Inductance 47µH
RMS Current (Irms) 14A
Inductor Construction Shielded
Saturation Current (Isat) 10A
Product Range SRP2313AA Series
Power Inductor Case 23.5mm x 22mm x 12.6mm
DC Resistance Max 0.0208ohm
Inductance Tolerance ± 20%
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP2313AA-470M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance 47µH
RMS Current (Irms) 14A
Inductor Construction Shielded
Saturation Current (Isat) 10A
Product Range SRP2313AA Series
DC Resistance Max 0.0208ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP2313AA-470M
Product Information
Shipping & Returns
Description
Inductance 47µH
RMS Current (Irms) 14A
Saturation Current (Isat) 10A
DC Resistance Max 0.0208ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number SRP2313AA-470M
Bourns SRP2313AA-470M Power Inductor (SMD) 47 µH 14 A Shielded 10 SRP2313AA Series 23.5mm x 22mm 12.6mm | Tanotis