BOURNS SRP1265CC-4R7M Power Inductor (SMD), 4.7 µH, 20 A, Shielded, 31 A, SRP1265CC Series
HomeStore
Product details
Inductance: 4.7µH
RMS Current (Irms): 20A
Inductor Construction: Shielded
Saturation Current (Isat): 31A
Product Range: SRP1265CC Series
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.0095ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 6.2mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1265CC-4R7M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance: 4.7µH
RMS Current (Irms): 20A
Saturation Current (Isat): 31A
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.0095ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 6.2mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1265CC-4R7M
Inductance: 4.7µH
RMS Current (Irms): 20A
Saturation Current (Isat): 31A
DC Resistance Max: 0.0095ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 6.2mm
Part Number SRP1265CC-4R7M
BOURNS SRP1265CC-4R7M Power Inductor (SMD), 4.7 µH, 20 A, Shielded, 31 A, SRP1265CC Series | Tanotis