Bourns SRP1040VA-330M SRP1040VA-330M Power Inductor (SMD) AEC-Q200 33 µH 5 A Shielded 5.3 SRP1040VA Series 10mm x 3.8mm
HomeStore
This is a SRP1040VA-330M Power Inductor (SMD) , AEC-Q200, 33 µH, 5 A, Shielded, 5.3 A, SRP1040VA Series, 10mm x 10mm x 3.8mm product from BOURNS with the model number SRP1040VA-330M
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1040VA-330M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Enhanced Product Overview EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1040VA-330M
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number SRP1040VA-330M
Bourns SRP1040VA-330M SRP1040VA-330M Power Inductor (SMD) AEC-Q200 33 µH 5 A Shielded 5.3 SRP1040VA Series 10mm x 3.8mm | Tanotis