Bourns SRN6045HA-2R2Y SRN6045HA-2R2Y Power Inductor (SMD) AEC-Q200 2.2 µH 4.4 A Semishielded 9.5 SRN6045HA 6mm x 4.7mm
HomeStore
This is a SRN6045HA-2R2Y Power Inductor (SMD) , AEC-Q200, 2.2 µH, 4.4 A, Semishielded, 9.5 A, SRN6045HA, 6mm x 6mm x 4.7mm product from BOURNS with the model number SRN6045HA-2R2Y
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN6045HA-2R2Y
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Enhanced Product Overview EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN6045HA-2R2Y
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number SRN6045HA-2R2Y
Bourns SRN6045HA-2R2Y SRN6045HA-2R2Y Power Inductor (SMD) AEC-Q200 2.2 µH 4.4 A Semishielded 9.5 SRN6045HA 6mm x 4.7mm | Tanotis