Bourns SDR0805-101KL SDR0805-101KL Power Inductor (SMD) 100 µH 720 mA Unshielded 1.1 A SDR0805 7.8mm x 5.3mm
HomeStore
This is a SDR0805-101KL Power Inductor (SMD) , 100 µH, 720 mA, Unshielded, 1.1 A, SDR0805, 7.8mm x 7.8mm x 5.3mm product from BOURNS with the model number SDR0805-101KL
Other details
Brand BOURNS
Part Number SDR0805-101KL
Enhanced Product Overview EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand BOURNS
Part Number SDR0805-101KL
Description
Part Number SDR0805-101KL
Bourns SDR0805-101KL SDR0805-101KL Power Inductor (SMD) 100 µH 720 mA Unshielded 1.1 A SDR0805 7.8mm x 5.3mm | Tanotis