AKER C6S-12.000-12-3030-X Crystal, 12 MHz, SMD, 6mm x 3.2mm, 30 ppm, 12 pF, 30 ppm, C6S
- Fundamental and third overtone mode of oscillation
- Low profile
- Quartz crystal unit with 4-pad
Applications
Computers & Computer Peripherals, Industrial
Warnings
Product details
Other details
| Brand | AKER |
| Part Number | C6S-12.000-12-3030-X |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |