Abracon ABM8G-106-12.000MHZ-T Crystal 12 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 30 ppm 10 pF 20
HomeStore
This is a Crystal, 12 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 30 ppm, 10 pF, 20 ppm product from ABRACON with the model number ABM8G-106-12.000MHZ-T
Product details
Frequency Nom 12MHz
Crystal Case SMD, 3.2mm x 2.5mm
Frequency Stability + / - 30ppm
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance + / - 20ppm
Product Range -
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand ABRACON
Part Number ABM8G-106-12.000MHZ-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Frequency Nom 12MHz
Load Capacitance 10pF
Product Range -
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand ABRACON
Description
Frequency Nom 12MHz
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature Max 85°C
Abracon ABM8G-106-12.000MHZ-T Crystal 12 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 30 ppm 10 pF 20 | Tanotis