Abracon ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T Crystal 12 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 10 ppm pF ABM8 Series
Product details
| Frequency Nom | 12MHz |
| Crystal Case | SMD, 3.2mm x 2.5mm |
| Frequency Stability + / - | 10ppm |
| Load Capacitance | 12pF |
| Frequency Tolerance + / - | 10ppm |
| Product Range | ABM8 Series |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
Other details
| Brand | ABRACON |
| Part Number | ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
$0.19Abracon ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T Crystal 12 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 10 ppm pF ABM8 Series
Product details
| Frequency Nom | 12MHz |
| Load Capacitance | 12pF |
Other details
| Brand | ABRACON |
| Frequency Nom | 12MHz |
| Load Capacitance | 12pF |