EUROQUARTZ 10.000MHZ MQ/30/30/40/12PF Crystal, 10 MHz, SMD, 7mm x 5mm, 30 ppm, 12 pF, 30 ppm, MQ Series
HomeStore
This is a Crystal, 10 MHz, SMD, 7mm x 5mm, 30 ppm, 12 pF, 30 ppm, MQ Series product from EUROQUARTZ with the model number 10.000MHZ MQ/30/30/40/12PF
Product details
Frequency Nom 10MHz
Crystal Case SMD, 7mm x 5mm
Frequency Stability + / - 30ppm
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance + / - 30ppm
Product Range MQ Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 90°C
Other details
Brand EUROQUARTZ
Part Number 10.000MHZ MQ/30/30/40/12PF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Frequency Nom 10MHz
Crystal Case SMD, 7mm x 5mm
Load Capacitance 12pF
Product Range MQ Series
Operating Temperature Max 90°C
Other details
Brand EUROQUARTZ
Description
Frequency Nom 10MHz
Crystal Case SMD, 7mm x 5mm
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature Max 90°C
EUROQUARTZ 10.000MHZ MQ/30/30/40/12PF Crystal, 10 MHz, SMD, 7mm x 5mm, 30 ppm, 12 pF, 30 ppm, MQ Series | Tanotis