VISHAY P11S1V0FLSY00102KA Rotary Potentiometer, Cermet, 1 kohm, 1 W, ± 10%, P11S Series, 1 Turns, Linear
HomeStore
This is a Rotary Potentiometer, Cermet, 1 kohm, 1 W, ± 10%, P11S Series, 1 Turns, Linear product from VISHAY with the model number P11S1V0FLSY00102KA
Product details
Shaft Length 25mm
Shaft Diameter 6mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Screwdriver Slot
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range P11S Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Panel
Power Rating 1W
Track Resistance 1kohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number P11S1V0FLSY00102KA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Shaft Length 25mm
Shaft Diameter 6mm
No. of Gangs 1
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range P11S Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Panel
Power Rating 1W
Track Resistance 1kohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number P11S1V0FLSY00102KA
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Shaft Length 25mm
Shaft Diameter 6mm
Resistance Tolerance ± 10%
Power Rating 1W
Track Resistance 1kohm
Part Number P11S1V0FLSY00102KA
VISHAY P11S1V0FLSY00102KA Rotary Potentiometer, Cermet, 1 kohm, 1 W, ± 10%, P11S Series, 1 Turns, Linear | Tanotis