VISHAY TSM4YJ105KR05 Trimmer Potentiometer, 1 Mohm, 250 mW, ± 10%, TSM4 Series, 13 Turns, Surface Mount Device
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 1 Mohm, 250 mW, ± 10%, TSM4 Series, 13 Turns, Surface Mount Device product from VISHAY with the model number TSM4YJ105KR05
Product details
Track Resistance 1Mohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range TSM4 Series
No. of Turns 13Turns
Potentiometer Mounting Surface Mount Device
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand VISHAY
Part Number TSM4YJ105KR05
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Track Resistance 1Mohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range TSM4 Series
No. of Turns 13Turns
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand VISHAY
Part Number TSM4YJ105KR05
Description
Track Resistance 1Mohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number TSM4YJ105KR05
VISHAY TSM4YJ105KR05 Trimmer Potentiometer, 1 Mohm, 250 mW, ± 10%, TSM4 Series, 13 Turns, Surface Mount Device | Tanotis