Amphenol Piher Sensors and Controls T21YC-P0607-103A2020-TA Rotary Potentiometer 10 Kohm 1 Turns Linear 250 mW ± 20% T-21 Series
HomeStore
This is a T21YC-P0607-103A2020-TA Rotary Potentiometer , 10 kohm, 1 Turns, Linear, 250 mW, ± 20%, T-21 Series product from AMPHENOL PIHER SENSORS AND CONTROLS with the model number T21YC-P0607-103A2020-TA
Product details
Track Resistance 10kohm
No. of Turns 1Turns
Track Taper Linear
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 20%
Product Range T-21 Series
Potentiometer Mounting Bushing Mount
Shaft Diameter 6mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Knurled
Shaft Length 45mm
Other details
Brand AMPHENOL PIHER SENSORS AND CONTROLS
Part Number T21YC-P0607-103A2020-TA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Track Resistance 10kohm
No. of Turns 1Turns
Track Taper Linear
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 20%
Product Range T-21 Series
Shaft Diameter 6mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Knurled
Shaft Length 45mm
Other details
Description
Track Resistance 10kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 20%
Shaft Diameter 6mm
Shaft Length 45mm
Amphenol Piher Sensors and Controls T21YC-P0607-103A2020-TA Rotary Potentiometer 10 Kohm 1 Turns Linear 250 mW ± 20% T-21 Series | Tanotis