Vishay M64Y203KB40 Trimmer Potentiometer 20 Kohm 23 Turns Through Hole 64Y Series 500 mW ± 10%
Product details
| Track Resistance | 20kohm |
| No. of Turns | 23Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Product Range | 64Y Series |
| Power Rating | 500mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | M64Y203KB40 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
$1.35Vishay M64Y203KB40 Trimmer Potentiometer 20 Kohm 23 Turns Through Hole 64Y Series 500 mW ± 10%
Product details
| Track Resistance | 20kohm |
| No. of Turns | 23Turns |
| Product Range | 64Y Series |
| Power Rating | 500mW |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | M64Y203KB40 |
| Quantity | Each |
| CAD Multiple Formats EN |
| Track Resistance | 20kohm |
| Power Rating | 500mW |