VISHAY LTO100H39000JTE3 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, LTO100H Series, 100 W, ± 5%, Radial Leaded, 500 V
HomeStore
Product details
Resistance: 3.9kohm
Product Range: LTO100H Series
Power Rating: 100W
Resistance Tolerance: ± 5%
Resistor Case / Package: Radial Leaded
Voltage Rating: 500V
Resistor Technology: Thick Film
Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C
Resistor Type: Power
Product Diameter: -
Product Length: 20.7mm
Product Width: 15.76mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 175°C
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand VISHAY
Part Number LTO100H39000JTE3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance: 3.9kohm
Product Range: LTO100H Series
Power Rating: 100W
Resistance Tolerance: ± 5%
Voltage Rating: 500V
Resistor Type: Power
Product Diameter: -
Product Length: 20.7mm
Product Width: 15.76mm
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand VISHAY
Part Number LTO100H39000JTE3
Resistance: 3.9kohm
Power Rating: 100W
Resistance Tolerance: ± 5%
Voltage Rating: 500V
Product Length: 20.7mm
Product Width: 15.76mm
Part Number LTO100H39000JTE3
VISHAY LTO100H39000JTE3 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, LTO100H Series, 100 W, ± 5%, Radial Leaded, 500 V | Tanotis