Vishay CH02016-50RGFT CH02016-50RGFT Resistor 50 ohm CH 02016 [4840 Metric] 30 mW ± 2% 100ppm/°C
HomeStore
The CH02016-50RGFT1K is a Thin Film Microwave Resistor with a pure alumina substrate. This CH series SMD edged trimmed block resistor is designed in such a way that their internal reactance is very small. When correctly mounted and utilized, they function as almost pure resistors on a very large range of frequency up to 50GHz.
  • SMD wraparound or flip chip resistor
  • Small size
  • Miniaturized Component
Other details
Brand VISHAY
Part Number CH02016-50RGFT
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
One Page Summary EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Application Note EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Enhanced Product Overview EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Small size
  • Miniaturized Component
Other details
Brand VISHAY
Part Number CH02016-50RGFT
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number CH02016-50RGFT
Vishay CH02016-50RGFT CH02016-50RGFT Resistor 50 ohm CH 02016 [4840 Metric] 30 mW ± 2% 100ppm/°C | Tanotis