VISHAY LTO100F4R700JTE3 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, LTO 100, 100 W, ± 5%, TO-247, 375 V
- High Power Resistor
Warnings
Product details
| Resistance: 4.7ohm |
| Product Range: LTO 100 |
| Power Rating: 100W |
| Resistance Tolerance: ± 5% |
| Resistor Case / Package: TO-247 |
| Voltage Rating: 375V |
| Resistor Technology: Thick Film |
| Temperature Coefficient: ± 150ppm/°C |
| Resistor Type: High Power |
| Product Diameter: - |
| Product Length: 15.76mm |
| Product Width: 5mm |
| Operating Temperature Min: -55°C |
| Operating Temperature Max: 175°C |
| Qualification: AEC-Q200 |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | LTO100F4R700JTE3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$2.52VISHAY LTO100F4R700JTE3 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, LTO 100, 100 W, ± 5%, TO-247, 375 V
- High Power Resistor
Warnings
Product details
| Resistance: 4.7ohm |
| Product Range: LTO 100 |
| Power Rating: 100W |
| Resistance Tolerance: ± 5% |
| Voltage Rating: 375V |
| Resistor Type: High Power |
| Product Diameter: - |
| Product Length: 15.76mm |
| Product Width: 5mm |
| Qualification: AEC-Q200 |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Resistance: 4.7ohm |
| Power Rating: 100W |
| Resistance Tolerance: ± 5% |
| Voltage Rating: 375V |
| Product Length: 15.76mm |
| Product Width: 5mm |