VISHAY 534B1101JL Rotary Potentiometer, Wirewound, 100 ohm, 2 W, ± 5%, 534 Series, 10 Turns, Linear
Product details
| Shaft Length | 20.6mm |
| Shaft Diameter | 6.35mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Rotary |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | 534 Series |
| Track Taper | Linear |
| No. of Turns | 10Turns |
| Potentiometer Mounting | Panel |
| Power Rating | 2W |
| Track Resistance | 100ohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 534B1101JL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Shaft Length | 20.6mm |
| Shaft Diameter | 6.35mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Rotary |
| Product Range | 534 Series |
| Track Taper | Linear |
| No. of Turns | 10Turns |
| Power Rating | 2W |
| Track Resistance | 100ohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 534B1101JL |
| Quantity | Each |
| Shaft Length | 20.6mm |
| Shaft Diameter | 6.35mm |
| Power Rating | 2W |
| Track Resistance | 100ohm |