TT ELECTRONICS / WELWYN W22-27RJI Through Hole Resistor, 27 ohm, W22, 7 W, ± 5%, Axial Leaded, 200 V
HomeStore
  • High Power Resistor
Warnings
Product details
Resistance: 27ohm
Product Range: W22
Power Rating: 6W
Resistance Tolerance: ± 5%
Resistor Case / Package: Axial Leaded
Voltage Rating: 200V
Resistor Technology: Wirewound
Temperature Coefficient: ± 75ppm/°C
Resistor Type: High Stability, High Reliability
Product Diameter: 8mm
Product Length: 22mm
Product Width: -
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 350°C
Qualification: -
Other details
Brand TT ELECTRONICS / WELWYN
Part Number W22-27RJI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • High Power Resistor
Warnings
Product details
Resistance: 27ohm
Product Range: W22
Power Rating: 6W
Resistance Tolerance: ± 5%
Voltage Rating: 200V
Resistor Technology: Wirewound
Product Diameter: 8mm
Product Length: 22mm
Product Width: -
Qualification: -
Other details
Brand TT ELECTRONICS / WELWYN
Part Number W22-27RJI
Description
Resistance: 27ohm
Power Rating: 6W
Resistance Tolerance: ± 5%
Voltage Rating: 200V
Product Diameter: 8mm
Product Length: 22mm
Part Number W22-27RJI
TT ELECTRONICS / WELWYN W22-27RJI Through Hole Resistor, 27 ohm, W22, 7 W, ± 5%, Axial Leaded, 200 V | Tanotis