Schneider Electric XB5AD912R4K7 Rotary Potentiometer 4.7 Kohm 1 W ± 10% Harmony XB5 Series Turns Linear
HomeStore
This is a Rotary Potentiometer, 4.7 kohm, 1 W, ± 10%, Harmony XB5 Series, 1 Turns, Linear product from SCHNEIDER ELECTRIC with the model number XB5AD912R4K7
Product details
Track Resistance 4.7kohm
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range Harmony XB5 Series
No. of Turns 1Turns
Track Taper Linear
Potentiometer Mounting Panel
Shaft Diameter 6mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Knurled Knob
Shaft Length -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number XB5AD912R4K7
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 4.7kohm
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 10%
No. of Turns 1Turns
Track Taper Linear
Potentiometer Mounting Panel
Shaft Diameter 6mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Knurled Knob
Shaft Length -
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number XB5AD912R4K7
Description
Track Resistance 4.7kohm
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 10%
Shaft Diameter 6mm
Part Number XB5AD912R4K7
Schneider Electric XB5AD912R4K7 Rotary Potentiometer 4.7 Kohm 1 W ± 10% Harmony XB5 Series Turns Linear | Tanotis