RF SOLUTIONS ANT-IBAR433-SMA Antenna, I Bar, +3dBi, 2m, 433MHz
- Bandwidth 6MHz
- 2m Connecting Lead
- Self adhesive
- Ground plane Independent
- Horizontal Beam
- Colour: Black
- Max Power: 50W
- Weight: 40g
- 115x22x5.5mm
Product details
| Input Impedance | - |
| Antenna Applications | Embedded, Space Saving |
| Antenna Polarisation | Vertical |
| Antenna Mounting | Adhesive |
| VSWR | 2 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 433MHz |
| Antenna Type | GSM |
| Frequency Min | - |
| Input Power | 50W |
| Gain | 3dB |
Other details
| Brand | RF SOLUTIONS |
| Part Number | ANT-IBAR433-SMA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
RF SOLUTIONS ANT-IBAR433-SMA Antenna, I Bar, +3dBi, 2m, 433MHz
- Bandwidth 6MHz
- 2m Connecting Lead
- Self adhesive
- Ground plane Independent
- Horizontal Beam
- Colour: Black
- Max Power: 50W
- Weight: 40g
- 115x22x5.5mm
Product details
| Input Impedance | - |
| Antenna Applications | Embedded, Space Saving |
| Antenna Polarisation | Vertical |
| Antenna Mounting | Adhesive |
| VSWR | 2 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 433MHz |
| Antenna Type | GSM |
| Frequency Min | - |
| Input Power | 50W |
| Gain | 3dB |
Other details
| Brand | RF SOLUTIONS |
| Part Number | ANT-IBAR433-SMA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Bandwidth 6MHz
- 2m Connecting Lead
- Self adhesive
- Ground plane Independent
- Horizontal Beam
- Colour: Black
- Max Power: 50W
- Weight: 40g
- 115x22x5.5mm
Product details
| Input Impedance | - |
| Antenna Applications | Embedded, Space Saving |
| Antenna Polarisation | Vertical |
| Antenna Mounting | Adhesive |
| VSWR | 2 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 433MHz |
| Antenna Type | GSM |
| Frequency Min | - |
| Input Power | 50W |
| Gain | 3dB |
Other details
| Brand | RF SOLUTIONS |
| Part Number | ANT-IBAR433-SMA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







