SIRETTA ECHO16/40MM/UFL/S/S/17 Active GPS Patch Antenna - Echo 16
- Frequencies: 1575.42MHz
- GPS
- Polarization: RHCP
- Lead: 40mm, 1.13mm coax
- Connection: UFL
- Dimensions: 10x10x6.2mm
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | GPS |
| Antenna Polarisation | Right Hand Circular |
| Antenna Mounting | Cable |
| VSWR | - |
| Product Range | Echo 16 Series |
| Frequency Max | 1.574397GHz |
| Antenna Type | GPS |
| Frequency Min | 1.576443GHz |
| Input Power | - |
| Gain | 16dB |
Other details
| Brand | SIRETTA |
| Part Number | ECHO16/40MM/UFL/S/S/17 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- Frequencies: 1575.42MHz
- GPS
- Polarization: RHCP
- Lead: 40mm, 1.13mm coax
- Connection: UFL
- Dimensions: 10x10x6.2mm
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | GPS |
| Antenna Mounting | Cable |
| VSWR | - |
| Antenna Type | GPS |
| Input Power | - |
| Gain | 16dB |
Other details
| Brand | SIRETTA |
| Quantity | Each |
Description
- Frequencies: 1575.42MHz
- Lead: 40mm, 1.13mm coax
- Dimensions: 10x10x6.2mm
| Input Impedance | 50ohm |