
RF SOLUTIONS FLEXI-BNC-868 Antenna, ¼ Wave Whip, BNC, 868MHz
- Standard 1/4 wavelength whip antenna
- Provides maximum range performance
- Rugged plastic finish, flexible antenna
- Dimensions (LxDia.): 170x14mm
Product details
| Input Impedance | - |
| Antenna Applications | Low Power Radio |
| Antenna Polarisation | - |
| Antenna Mounting | BNC Connector |
| VSWR | - |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 868MHz |
| Antenna Type | Omni-directional |
| Frequency Min | - |
| Input Power | - |
| Gain | - |
Other details
| Brand | RF SOLUTIONS |
| Part Number | FLEXI-BNC-868 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $34.06
-70%$34.06
$10.22RF SOLUTIONS FLEXI-BNC-868 Antenna, ¼ Wave Whip, BNC, 868MHz
- Standard 1/4 wavelength whip antenna
- Provides maximum range performance
- Rugged plastic finish, flexible antenna
- Dimensions (LxDia.): 170x14mm
Product details
| Input Impedance | - |
| Antenna Applications | Low Power Radio |
| Antenna Polarisation | - |
| Antenna Mounting | BNC Connector |
| VSWR | - |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 868MHz |
| Antenna Type | Omni-directional |
| Frequency Min | - |
| Input Power | - |
| Gain | - |
Other details
| Brand | RF SOLUTIONS |
| Part Number | FLEXI-BNC-868 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Standard 1/4 wavelength whip antenna
- Provides maximum range performance
- Rugged plastic finish, flexible antenna
- Dimensions (LxDia.): 170x14mm
Product details
| Input Impedance | - |
| Antenna Applications | Low Power Radio |
| Antenna Polarisation | - |
| Antenna Mounting | BNC Connector |
| VSWR | - |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 868MHz |
| Antenna Type | Omni-directional |
| Frequency Min | - |
| Input Power | - |
| Gain | - |
Other details
| Brand | RF SOLUTIONS |
| Part Number | FLEXI-BNC-868 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






