POTTER&BRUMFIELD - TE Connectivity T9AP1D52-48 Power Relay SPST-NO 48 VDC 30 A T9A Series Panel Non Latching
HomeStore
This is a Power Relay, SPST-NO, 48 VDC, 30 A, T9A Series, Panel, Non Latching product from POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY with the model number T9AP1D52-48
Product details
Contact Configuration SPST-NO
Coil Voltage 48VDC
Contact Current 30A
Product Range T9A Series
Relay Mounting Panel
Coil Type Non Latching
Contact Voltage VAC 277V
Relay Terminals Quick Connect
Contact Voltage VDC -
Contact Material Silver Cadmium Oxide
Coil Resistance 2.304kohm
Approvals & Standards CSA, UL
Other details
Brand POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY
Part Number T9AP1D52-48
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Contact Configuration SPST-NO
Coil Voltage 48VDC
Contact Current 30A
Product Range T9A Series
Relay Mounting Panel
Coil Type Non Latching
Contact Voltage VAC 277V
Relay Terminals Quick Connect
Contact Voltage VDC -
Coil Resistance 2.304kohm
Approvals & Standards CSA, UL
Other details
Part Number T9AP1D52-48
Description
Coil Voltage 48VDC
Contact Current 30A
Contact Voltage VAC 277V
Coil Resistance 2.304kohm
Part Number T9AP1D52-48
POTTER&BRUMFIELD - TE Connectivity T9AP1D52-48 Power Relay SPST-NO 48 VDC 30 A T9A Series Panel Non Latching | Tanotis