![Neohm - TE Connectivity CPF0402B3K9E1 CPF0402B3K9E1 SMD Chip Resistor 3.9 Kohm ± 0.1% 62.5 mW 0402 [1005 Metric] Thin Film Precision Low TCR](https://img.tanotron.shop/images/product/neohm-te-connectivity-cpf0402b3k9e1-cpf0402b3k9e1-smd-chip-resistor-3-9-kohm-plusmn-0-1-62-5-mw-0402-1005-metric-thin-film-precision-low-tcr-1.jpg)
Neohm - TE Connectivity CPF0402B3K9E1 CPF0402B3K9E1 SMD Chip Resistor 3.9 Kohm ± 0.1% 62.5 mW 0402 [1005 Metric] Thin Film Precision Low TCR
- EIA 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 2010, 2512 chip sizes available
- Temperature coefficient is 15ppm/°C, 25ppm/°C and 50ppm/°C
- ±0.1%, ±0.5% and ±1% tolerance
- Electroplated 100% matte Sn finish
- Operating temperature range -55°C to 125°C
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0402B3K9E1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Drawing EN |
Other details
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Drawing EN |
Description