
Microchip TC962COE TC962COE MPU SUPERVISOR/MONITOR 0 TO 70DEG C
Product details
| Threshold Voltage | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | - |
| Reset Type | - |
| Digital IC Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | TC962COE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $6.08
-70%$6.08
$1.82Microchip TC962COE TC962COE MPU SUPERVISOR/MONITOR 0 TO 70DEG C
Product details
| Threshold Voltage | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | - |
| Reset Type | - |
| Digital IC Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | TC962COE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Threshold Voltage | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | - |
| Reset Type | - |
| Digital IC Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | TC962COE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











