Texas Instruments LM78L12ACM/NOPB Linear Voltage Regulator 7812 Fixed 3-Terminal 13.7V To 35V In 12V And 0.1A Out SOIC-8
- Internal thermal overload protection
- Output transistor safe area protection
- Internal short circuit current limit
- Output voltage tolerances of ±5% over the temperature range
- Green product and no Sb/Br
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
| Part Number | LM78L12ACM/NOPB |
| Quantity | Each |
- Green product and no Sb/Br
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
| Quantity | Each |
Description